Mobilna aplikacja Giełdy Suplementów Pobierz naszą Aplikację mobilną

0 0 0 D
0 0 G
0 0 M
0 0 0 S

Odżywki dla początkujących

    Entuzjazm osób rozpoczynających przygodę z siłownią i treningami jest bardzo imponujący. Oczekują natychmiastowych efektów. To zachowanie często prowadzi do sięgania po różnego rodzaju diety oraz suplementy wspomagające, które niekoniecznie są potrzebne zaraz na początku. Jedynie długotrwałe działania i systematyczność są w stanie przynieść efekty, które w oparciu o odpowiednie odżywki dla początkujących mogą skrócić drogę do wymarzonej sylwetki.

    Najpopularniejszą, a zarazem niezbędną odżywką dla początkujących jest białko. Białko jest podstawowym materiałem budulcowym naszych mięśni, a więc nie może go zabraknąć. Białka pełnią w organizmie wiele ważnych funkcji: zapewniają jego prawidłowe funkcjonowanie, stymulacją wzrost i rozwój organizmu oraz regenerują uszkodzone tkanki (poprzez budowę nowych i odbudowę zużytych komórek). Odżywki dla początkujących uzupełniają niedobory niezbędnego białka w organizmie. 
Tutaj mamy do dyspozycji: białko serwatki, kazeina, koncentrat białka serwatki, izolat białka serwatki, hydrolizat białka serwatki.

Białko serwatkowe WPC:

   WPC jest to koncentrat białka serwatkowego. Odżywki na bazie białka serwatkowego zawierają 80-86% białka, stanowi dobrą alternatywę dla początkujących ze względu na stosunek jakości do ceny. Jedyny minus koncentratu białka serwatkowego to czas wchłaniania który może wynosić nawet do 4h. Jesteśmy też w stanie znaleźć w składzie takiego suplementu pewne ilości cukru.

Białka serwatkowe WPI, WPH:

    Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku izolatu białka serwatki oraz hydrolizatu białka serwatki. W przypadku izolatu czas wchłaniania został zredukowany do godziny, ma świetne działanie anaboliczne a jego jedyny minus to stosunkowo wysoka cena. Natomiast hydrolizat jest to najczystsza forma białka serwatkowego. Nie zawiera cukrów a jego czas wchłaniania wynosi poniżej 30minut. 
    Należy tutaj również wspomnieć o białku kazeinowym które ma dłuższy czas wchłaniania od pozostałych dlatego często jest przyjmowane przed snem.

Jakie białko będzie najlepsze jako odżywka dla początkujących?

   Z punktu widzenia tempa wchłaniania najlepszy jest hydrolizat białka serwatkowego, jest on jednak drogi i średnio smaczny. Koncentrat białka serwatki charakteryzuje się niższą cena, lepszym smakiem, ale trawiony i wchłaniany jest wolniej, ma też więcej tłuszczu i laktozy. Rozwiązaniem kompromisowym wydaje się izolat, który jest szybciej rozkładany na pojedyncze aminokwasy niż koncentrat, smakuje lepiej i kosztuje mniej niż hydrolizat. W rzeczywistości jednak rozważania dotyczące tempa trawienia i wchłaniania w przypadku białek serwatkowych nie mają aż takiego dużego znaczenia, zwłaszcza na poziomie treningu amatorskiego. 
    Dlatego też za najbardziej uniwersalne należy uznać białko w postaci koncentratu. Odżywki dla początkujących zawierające w/w białko będą idealnym kompromisem pomiędzy jakością, a ceną. Po izolaty i hydrolizaty powinny natomiast sięgać osoby nietolerujące laktozy lub ewentualnie kulturyści w okresie przedstartowym.

    Po za białkami osobą początkującym polecamy również gainery, bulki, kreatyny które zostały dokładnie opisane na naszej stronie w zakładce suplementy na masę.

UNS Wpc Econo 1800 g

UNS Econo 1800 g informacje o produkcie:

NAJNOWSZA odsłona wyspecjalizowanego preparatu białkowy na bazie koncentratu białka serwatkowego (WPC) bez domieszki białek roślinnych. Wspiera beztłuszczowy rozrost muskulatury! Pomimo okazyjnej ceny zachowano wysoką jakość produktu. UNS Econo jest to polecena odżywka białkowa ze wzgędu na stosunkowo niewielką ilość węglowodanów prostych w jednej porcji. Jeżeli zależy Ci na uzupełnieniu diety w białko to ten suplement będzie idealnym rozwiązaniem. 

UNS WPC Econo w każdej porcji dostarcza olbrzymią ilość pełnowartościowego (BV 104), szybkowchłanialnego białka zwierzęcego pochodzącego z serwatki. Uzupełnia niedobory białka powstałe na skutek intensywnego treningu. Dostarcza budulec do syntezy białek ustrojowych, a tym samym wspiera rozwój beztłuszczowej masy ciała. Wszystkie te niezmiernie istotne aspekty powodują że możemy UNS Econo zaliczyć do kategori odżywek białkowych na rzeźbę. 

Białko serwatkowe charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy o potwierdzonym działaniu antykatabolicznym. Podobnie działanie wykazuje cząsteczka o właściwościach antyoksydacyjnych – glutation. Jej prekursorem jest cysteina - aminokwas występujący w białku serwatkowym w dużej ilości. Jeśli zatem pragniesz zbudować idealną muskulaturę, stosuj ECONO kilkukrotnie w ciągu dnia – pomiędzy posiłkami, przed i po treningu oraz przed snem. Do wyboru mamy wiele wariantów smakowych.

UNS Econo 900 g informacje o produkcie:

NAJNOWSZA odsłona wyspecjalizowanego preparatu białkowego na bazie koncentratu białka serwatkowego (WPC) bez domieszki białek roślinnych. Wspiera beztłuszczowy rozrost muskulatury! Pomimo okazyjnej ceny zachowano wysoką jakość produktu. UNS Econo jest to polecena odżywka białkowa ze wzgędu na stosunkowo nie wielką ilość węglowodanów prostych w jednej porcji. Jeżeli zależy Ci na uzupełnieniu diety w białko to ten suplement będzie idealnym rozwiązaniem. UNS WPC Econo w każdej porcji dostarcza olbrzymią ilość pełnowartościowego (BV 104), szybkowchłanialnego białka zwierzęcego pochodzącego z serwatki. Uzupełnia niedobory białka powstałe na skutek intensywnego treningu. Dostarcza budulec do syntezy białek ustrojowych, a tym samym wspiera rozwój beztłuszczowej masy ciała. Wszystkie te niezmiernie istotne aspekty powodują że możemy UNS Econo zaliczyć do kategori odżywek białkowych na rzeźbę. Białko serwatkowe charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy o potwierdzonym działaniu antykatabolicznym. Podobnie działanie wykazuje cząsteczka o właściwościach antyoksydacyjnych – glutation. Jej prekursorem jest cysteina - aminokwas występujący w białku serwatkowym w dużej ilości. Jeśli zatem pragniesz zbudować idealną muskulaturę, stosuj ECONO kilkukrotnie w ciągu dnia – pomiędzy posiłkami, przed i po treningu oraz przed snem. Do wyboru mamy wiele wariantów smakowych.

 

Tabela składu
Skład w jednej porcji (30 g)
Wartość energetyczna 117 kcal
Węglowodany 3,7 g
    w tym cukry 1,4 g
Tłuszcz 2 g
    w tym nasycone 1,3 g
Białko 21 g
Sól 0,12 g
Profil aminokwasowy (porcja) 
Kwas l-asparaginowy 2225 mg
L-treonina 1364 mg
L-seryna 1092 mg
Kwas l-glutaminowy 3495 mg
L-glicyna 439 mg
L-alanina 959 mg
L-walina 1187 mg
L-izoleucyna 1261 mg
L-leucyna 2298 mg
L-tyrozyna 722 mg
L-fenyloalanina 694 mg
L-histydyna 389 mg
L-lizyna 1951 mg
L-arginina 567 mg
L-prolina 1185 mg
L-cysteina 319 mg
L-metionina 442 mg
L-tryptofan 379 mg
Produktu wystarczy na około 60 dni treningowych*
Składniki: koncentrat białek serwatki (z mleka), maltodekstryna, aromaty, substancja zagęszczająca (karboksymetyloceluloza), barwniki: beta karoten (smak banana, ciasteczka, kokosa, marakui, wanilii), czerwień koszenilowa (smak maliny, truskawki), indygotyna (smak owoców leśnych), kakao (smak czekolady, czekolady z miętą), karmel amoniakalny (smak czekolady, orzecha, toffee, czekolady z miętą), wyciąg z czerwonego buraka (smak maliny, truskawki, owoców leśnych), wyciąg z czarnej marchwi (smak owoców leśnych), żółcień chinolinowa (smak banana, ciasteczek, kokosa, marakui, wanilii) - może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci, substancje słodzące (acesulfam K, sukraloza).

 

 Dawkowanie UNS Econo 1800 g:

 • 1-3 porcje w zależności od zapotrzebowania.

 

Uwagi:

 • Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
 • Oferowane produkty zostały sklasyfikowane na podstawie kategorii składników odżywczych lub substancji charakteryzujących dany produkt.
 • Skład suplementu został podany w przeliczeniu na jedną porcję produktu zalecaną do spożycia.
 • Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
 • <span style="font-size:

Vitalmax Monohydrate Creatin 500g

Vitalmax Monohydrate Creatin 500g - informacje o produkcie:

Regularna suplementacja Vitalmax Monohydrate Creatin zwiększa beztłuszczową masę ciała, powoduje wzrost siły i wytrzymałości mięśniowej, poprawia ogólną kondycję organizmu, podnosi zdolność wysiłkową i adaptację treningową. Już po kilku dniach stosowania mięśnie staja się większe i bardziej napompowane. Poprawia się wydolność organizmu, dzięki czemu możliwe są dłuższe, efektywniejsze treningi. Stopień rozdrobnienia 250 MESH wpływa na lepsze wchłanianie kreatyny przez organizm.

Kreatyna to związek naturalnie występujący w organizmie ludzkim. Ułatwia produkcję energii (ATP), nasila procesy anaboliczne i stymuluje wzrost białek mięśniowych, potęguje siłę skurczu mięśnia oraz zwiększa nawodnienie komórek mięśniowych. Posiada również silne właściwości antykataboliczne, wydatnie przyspiesza okres regeneracji potreningowej.

 

Tabela składu
Skład w jednej porcji (5 g)
Monohydrat kreatyny 4,97 g
Tauryna 0,02 g
Witamina B6 0,003 g
Produktu wystarczy na około 50 dni treningowych.*
Składniki: 100% monohydrat kreatyny, tauryna, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6).


Dawkowanie Vitalmax Monohydrate Creatin 500g:

 • Dzień Treningowy:
  1 porcje przed treningiem i 1 porcję po treningu
 • Dzień Nietreningowy:
  1 porcję rano na czczo i 1 porcję po południu 

 

Uwagi:

 • Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
 • Oferowane produkty zostały sklasyfikowane na podstawie kategorii składników odżywczych lub substancji charakteryzujących dany produkt.
 • Skład suplementu został podany w przeliczeniu na jedną porcję produktu zalecaną do spożycia.
 • Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
 • Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
 • Suplement diety należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C zwanej temperaturą pokojową.
 • Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania. (wrzesień 2020)
 • *Przelicznik zastosowany w odniesieniu do dawkowania producenta i założeniu 3 dni treningowych w tygodniu. 

© UWAGA OPIS AUTORSKI GIEŁDY SUPLEMENTÓW - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie www.gieldasuplementow.pl jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Cena za jeden opis naszego autorstwa wynosi 9 000 zł netto.

Olimp VITA-MIN Multiple 60kaps

Olimp VITA-MIN Multiple informacje o produkcie:

VITA-MIN Muliple Sport to kompleks witaminowy wyprodukowany z wielką starannością przez renomowaną firmę Olimp. Zestaw składający się z Vita-Plex oraz Chela-min wzbogaci Twoją dietę w najpotrzebniejsze makro i mikro elementy. Vita-Plex to opatentowany skład zawierający witaminy A,D,C oraz całą grupę witamin B. Natomiast w skład Chela-min wchodzą chelaty podstawowych pierwiastków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania orgniazmu

Skuteczność VITA-MIN Muliple została poparta badaniami na podstawie, których udowodniono, że witaminy i chelatowane składniki mineralne ułatwiają rozwój zdolności wysiłkowych. Dodatkowo ten witaminowy preparat zawiera wyciągi z miłorzębu japońskiego i owoców cytrusowych wpływając tym samym na usprawnienie krążenia krwi. Flawonolignany z ostropestu plamistego poprawiają działanie wątroby, której efektywna praca przekłada się między innymi na odpowiednie buforowanie glukozy we krwi. Kolejnym niezmiernie istotnym składnikiem VITA-MIN Muliple jest kwas alfa liponowy ALA, który ułatwia wnikanie składników energetycznych do tkanki mięśniowej oraz ich metabolizm.  VITA-MIN Muliple Sport w codziennej suplementacji poprawią twoje osiągnięcia oraz usprawnią proces regeneracji powysiłkowej.

 

Tabela składu
Skład w jednej porcji (1 kaps.)
VITA-PLEX SPORT® multi-vitamin complex
Witamina A 1000 mcg
Witamina D 10 mcg
Witamina E 24 mg
Witamina C (PureWay-C) 290 mg
Witamina B1 19,4 mg
Witamina B2 19,6 mg
Niacyna 31 mg
Witamina B6 18,8 mg
Folian 400 mcg
Witamina B12 23 mcg
Biotyna 100 mcg
Kwas pantotenowy 12 mg
Bioflawonoidy cytrusowe 100 mg
Ekstrakt z karczocha (5% cynaryn) 80 mg
Ekstrakt z pestek dyni 60 mg
Ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej 60 mg
Ekstrakt z zielonej herbaty 60 mg
Kwas alfa liponowy (ALA) 10 mg
Ekstrakt z pieprzu czarnego 1 mg
Chela-Min® chelated minerals complex
Magnez 190 mg
Wapń 100 mg
Potas 75 mg
Cynk 15 mg
Żelazo 3 mg
Mangan 3 mg
Miedź  500 mcg
Jod 150 mcg
Chrom 150 mcg
Selen 75 mcg
Produktu wystarczy na około 60 dni treningowych.*
Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwniki: E 171).
    

 

Dawkowanie Olimp VITA-MIN Multiple:

 • Zalecane dzienne dawkowanie: 1 kapsułka VITA – PLEX oraz 1 kapsułka CHELA-MIN 1 raz dziennie po posiłku głównym.

 

Uwagi:

 • Suplement diety  nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
 • Oferowane produkty zostały sklasyfikowane na podstawie kategorii składników odżywczych lub substancji charakteryzujących dany produkt.
 • Skład suplementu został podany w przeliczeniu na jedną porcję produktu zalecaną do spożycia.
 • Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
 • Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
 • Suplement diety należy przechowywać w temperaturze poniżej  25°C zwanej temperaturą pokojową.
 • Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania. (Przynajmniej 3 miesiące)
 • *Przelicznik zastosowany w odniesieniu do dawkowania producenta i założeniu 3 dni treningowych w tygodniu. 

© UWAGA OPIS AUTORSKI GIEŁDY SUPLEMENTÓW - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie www.gieldasuplementow.pl jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za jeden opis naszego autorstwa wynosi 9 000 zł netto.

OstroVit WPC80.eu Standard 900g

OstroVit WPC80.eu Standard informacje o produkcie:

Odżywka na przyrost mięśni, jaką jest Ostrovit WPC 80eu Standard stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób aktywnych. Każda dieta sportowca powinna być wzbogacona o dużą dawkę białka, podstawowego budulca mięśniowego. Dodatkowym atutem tego suplementu jest stosunkowo duża zawartość białka, bo prawie 80%, co w zestawieniu z niską ceną stanowi bardzo korzystne rozwiązanie dla każdej aktywnej fizycznie osoby. Olbrzymia gama smaków sprawia że nawet najbardziej wybredni sportowcy znajdą coś dla siebie.

Ostrovit WPC 80eu Standard wyprodukowany jest na bazie wysokiej, jakości koncentratu białek serwatkowych, dzięki czemu zawiera bogaty aminogram. Renomowanej firmy Ostrovit odżywka na przyrost mięśni wykazuje doskonałe działanie zarówno anaboliczne jak i antykataboliczne. Wysoka zawartość białka sprawia, iż Ostrovit WPC 80eu Standard sprawdza się również podczas stosowania diet wysokobiałkowych w okresie redukowania masy ciała.

Ostrovit WPC 80eu Standard to najlepsza odżywka na masę mięśniową dla każdej osoby uprawiającej różnego rodzaju sporty wytrzymałościowe. Bogaty aminogram zabezpiecza mięśnie przed niekorzystnym działaniem katabolicznym. W połączeniu z dobrze skomponowaną dietą sprawia, że jest to suplement godny uwagi. Ostrovit dzięki dużej dbałości o skład i smak swoich produktów stworzył suplement będącą najlepszą odżywką na masę mięśniową dostępna na rynku.

Skład jednej porcji (30g):

 • Białko 23,04g
 • Węglowodany 4,29g
 • Tłuszcze 0,3g
 • Błonnik

Dawkowanie OstroVit WPC80.eu Standard:

 • 1-3 porcje dziennie w zależności od zapotrzebowania.

 

© UWAGA OPIS AUTORSKI GIEŁDY SUPLEMENTÓW - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie www.gieldasuplementow.pl jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) Cena za jeden opis naszego autorstwa wynosi 9 000 zł netto.

Suplementy na rzeźbę Suplementy na masę Odżywki dla początkujących

Strona korzysta z plików cookie. Możesz okreśclić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

×