Pobierz naszą Aplikację mobilną

0 0 0 D
0 0 G
0 0 M
0 0 0 S

Odżywki na masę

Zdobywanie masy mięśniowej to trudny i pracochłonny proces który poprzez racjonalne nawyki żywieniowe wraz z odpowiednimi odżywkami na masę można przyspieszyć. Odżywki na masę to produkty które mają odpowiednią kaloryczność, oraz w swoim składzie zawierają białko, węglowodany i tłuszcze w odpowiednich proporcjach.

Gainery- podstawowe suplementy na masę:

    Sztandarowymi produktami w tej kategorii są gainery. Gainery w swoim składzie zawierają powyżej 70% węglowodanów które wraz z dodatkiem białka stanowią podstawę do zwiększania masy ciała. Duża zawartość węglowodanów w odżywkach na masę czyni je niesamowicie kalorycznymi. Kluczem do zdobycia wymarzonej masy mięśniowej jest utrzymywanie dodatniego bilansu kalorycznego, stąd właśnie wysokowęglowodanowe odżywki pomogą nam w osiągnięciu założonego celu.

Bulki- bogatsze w białko odżywki na masę:

Wśród odżywek na masę znajdziemy również produkty typu bulk. Suplementy te w swoim składzie zawierają białko i węglowodany w stosunku 1:1. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób które chcą uzupełnić swoją dietę o dodatkowe porcje białka nie rezygnując przy tym z węglowodanów. Różnica pomiędzy gainerem a bulkiem jest zasadnicza wynikająca z ilości białka w preparacie. Przed podjęciem decyzji o dokonaniu zakupu odpowiedniej odżywki na przyrost masy mięśniowej należy jeszcze raz prześledzić swoje menu a następnie na tej podstawie dobrać suplement, który najlepiej wypełni nasze braki w diecie. 

Kreatyna pomocnym suplementem podczas budowania masy mięśniowej:

    Suplementy na masę to szeroka gama produktów wśrod których znajdziemy wiele form kreatyny. Kreatyna, jest najbezpieczniejszą i najlepiej przebadaną substancją wśród wszystkich odżywek i suplementów diety. Pomaga budować siłę i masę mięśni wykazując dobre właściwości anaboliczne. 
    Kreatyna będąca suplementem na masę jest związkiem organicznym zbudowanym z fragmentów białek występujący na ogół w tkance mięśniowej (95%). Jej głównym zadaniem jest gromadzenie energii w mięśniach dlatego im jej poziom w tkance mięśniowej jest wyższy tym więcej energii można wykorzystać. Pamiętajmy że zwiększona zawartość energii w postaci ATP prowadzi do wzrostu takich parametrów wysiłkowych jak siła i wytrzymałość, a to z kolei przekłada się na poprawę dotychczasowych osiągnięć.
    Stosowanie tej odżywki na przyrost masy mięśniowej dodatkowo zwiększa objętość komórek mięśniowych, wpływa na szybszą regenerację po treningu, zwiększa syntezę glikogenu oraz intensywność pracy mięśniowej. Dzięki tym działaniom kreatyna jest wyjątkowym preparatem o którym warto pomyśleć podczas planowania suplementacji na okres masowy.

Carbo jako dodatek podczas suplementacji około treningowej:

    Produkty z serii Carbo można potraktować jako suplementy na masę ponieważ składają się w głównej mierze z węglowodanów. Jego głównym zadaniem jest więc szybkie i skuteczne uzupełnienie w organizmie pokładów energii, które mogą być zużyte podczas intensywnych treningów lub jako dobry środek na odzyskanie sił po wysiłku fizycznym. Stąd też kupując odżywki na masę nie należy zapominać o carbo.


    Większość odżywek na przyrost masy mięśniowej stanowi jedynie sposób na uzupełnienie codziennej diety. Natomiast warto wiedzieć, że odpowiednia suplementacja połączona z dietą i treningami może przyśpieszyć efekty na drodze do uzyskania umięśnionej sylwetki. Decydując się na skorzystanie z naszej oferty masz pewność, że wybierasz sprawdzone i bezpieczne suplementy. Dodatkowo na Giełdzie Suplementów możesz wybrać odpowiednią odżywkę na masę a następnie wpłynąć na jej ostateczną cenę.

Do podstawowych korzyści ze spożywania odżywek na masę zaliczamy:

BiotechUSA Muscle Mass 2270g

PVL Mutant Mass 2270g

Suplementy na rzeźbę Suplementy na masę Odżywki dla początkujących

Strona korzysta z plików cookie. Możesz okreśclić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

×