Pobierz naszą Aplikację mobilną

0 0 0 D
0 0 G
0 0 M
0 0 0 S
Przedtreningówki - co i jak?

Przedtreningówki - co i jak?

Dzisiejszy post dotyczyć będzie grupy suplementów, bez których sporo z nas po prostu nie wyobraża sobie wykonania ciężkiego treningu na pełnych obrotach. Mowa oczywiście o tak zwanych przedtreningówkach. Ta grupa suplementów ma za zadanie zwiększyć efektywność naszego treningu, jednak wybór tego typu suplementów na rynku jest po prostu ogromny.

Jak więc wybrać najlepszą przedtreningówkę dla siebie? Przede wszystkim należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy po przyjęciu porcji suplementu przedtreningowego.

Przedtreningówki możemy podzielić na dwie główne grupy – działające silnie pobudzająco oraz wspomagające uczucie pompy mięśniowej.
Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie, czy ważniejsze dla nas podczas treningu jest pobudzenie, czy pompa mięśniowa, możemy przejść do wyboru preparatu, który będzie mieć dla nas optymalne działanie podczas treningu. Przedtreningówki, po których oczekujemy efektu pompy mięśniowej, zawierają z reguły sporą dawkę takich substancji jak np. arginina, jabłczan cytruliny, niacyna, beta-alanina. Suplementy, po których należy oczekiwać mocnego pobudzenia, zawierają sporą dawkę np. kofeiny, guarany, ketonów malinowych.
W skład przedtreningówek bardzo często wchodzi kreatyna (z reguły kilka aktywnych form), która zapewnia silne działanie anaboliczne na czas treningu. Wartościowym elementem preparatów stosowanych przed sesją treningową są też często aminokwasy BCAA (którym całkiem niedawno poświęciliśmy osobny artykuł – tu może być link do artykułu o BCAA), które chronią przed katabolizmem mięśniowym. Bardzo popularne jest też dodawanie do preparatów przedtreningowych witamin i minerałów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.
Wymienione wyżej substancje to najbardziej skuteczne i najpopularniejsze składniki, które są wykorzystywane w tworzeniu odżywek do stosowania przed treningiem. Nie jest oczywiście tak, że wyłącznie opisane wcześniej składniki są używane do produkcji przedtreningówek, jednak jest to absolutny fundament dla odżywek tego typu. Skład i proporcje to kwestia indywidualna producenta, dzięki czemu na rynku mamy dostęp do bardzo wielu suplementów przedtreningowych o zróżnicowanym działaniu.
Wybierając przedtreningówkę należy dokładnie przestudiować jej skład oraz proporcje użytych składników – pozwoli nam to ocenić, czy preparat działa bardziej pobudzająco, czy też bardziej pompująco, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najlepszą odżywkę dla siebie, która wspomoże nas podczas nawet najbardziej wyczerpującego treningu.

Powiązane artykuły
Suplementy na rzeźbę Suplementy na masę Odżywki dla początkujących

Strona korzysta z plików cookie. Możesz okreśclić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

×